Uroszystość na Ukrainie
Uroszystość na Ukrainie

"Kościół jest matką o otwartym sercu,
gotowa do pomocy każdemu,
szczególnie temu, któremu najciężej."
(papież Franciszek)

 

 

29 września 2018 roku, na Sichowie odbyła się konsekracja kościoła św. Michała Archanioła.Tę Uroczystość celebrował  Arcybiskup Lwowski Mieczysław Mokrzycki i Metropolita Katowicki Wiktor Skworc.

 

 Uroczystość rozpoczęłyśmy  nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.Podczas której Ks.Andrzej Niedzielski opowiedział o budowie Kościoła. Budowa trwała przez 10 lat. Kościół jest zbudowany z starodawnej cegły XIX wieku. Autorem projektu nowo-zbudowanego Kościoła jest polski architekt Stanisław Niemczyk który z powodu choroby nie mógł być obecny na uroczystości. W ołtarzu zostały umieszczone relikwie św. Jacka i św. Jakuba Strzemię, który jest patronem naszego miasta Lwowa. Ważnym darem jest kamień węgielny który poświęcił Św. Jan Paweł II.

 

 


Na tę wielką uroczystość przebyli goście z Polski i z okolic Lwowa a także goście obrządku grekokatolickiego, prawosławnego i protestanckiego. Ks. Proboszcz Jacek Kocur podkreślił, że ten Kościół jest przykładem współpracy Ukrainców i Polaków, a także symbolem przyjaźni dwóch narodów. Nasza parafia postanowiła w ramach wdzięczności za pomoc, jaką otrzymywałyśmy ten cały czas, wesprzeć katolików w Chinach, w diecezji Chandan - dwieście kilometrów od Pekina. Chcemy co miesiąc  zbierać fundusze na rekolekcje, wyjazdy do Europy, kursy i oazy, na tajne chrześcijańskie wydawnictwa. To także jest budowanie Kościoła.

 

" Ciebie, Boga wysławiamy, Tobie, Panu ,wieczna chwała; Ciebie Ojca, niebios bramy, Ciebie wielbi ziemia cała."

 

 

Bogu niech będą dzięki za ten dar Nieba zbudowanego na ziemi jakim jest Kościół.

Za to że możemy wyznawać Chrystusa i wzrastać w naszej Wierze.

 

s.M. Serafina Osidacz