Warszaty w Chorzowie
Warszaty w Chorzowie

W sobotę 1. grudnia przy parafii św. Barbary w Chorzowie odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem dzieci i ich rodziców.

 

Już przed godziną 10.00 zaciekawione dzieciaki wraz z rodzicami zaczęły się schodzić do salki „Co to będzie?!” Rodzice trochę  na początku onieśmieleni dzielnie dotrzymywali kroku swym pociechom. Przed godziną 11.00 dołączyła do nas parafialna wspólnota Dzieci Maryi z ks. Tomaszem. Robiliśmy aniołki – takie większe na ozdobę do domu i takie śmieszne małe, żeby już wkrótce zawisły na choinkach przy szopce w kościele. Można było sobie zrobić świąteczne kartki – gorliwi już nawet od razu wypisywali życzenia! Każdy też po warsztatach wyszedł do domu z dwoma choinkami – sizalową i szyszkową ozdobionymi różnymi koralikami, gwiazdeczkami według własnego pomysłu. Warsztaty trwały 2 godziny. Nikt się nie nudził. Każdy z ochotą pracował na miarę wielkiego artysty.

 


W przeprowadzeniu takiego spotkania pomagali mi s. M. Maksymilia, p. Kasia z mężem Andrzejem oraz p. Ania. Było bardzo sympatycznie. Pomysł okazał się trafiony zarówno dla dzieci jaki i dla rodziców. Wielką radością było dla mnie całe to spotkanie – zupełnie pierwsze w moim i parafialnym życiu. Oczywiście są już plany na warsztaty wiosenne – nie tylko dlatego, że wszystkim się podobało i chcą znowu się spotkać, ale... dlatego, że mamy pomysł na ozdoby z siana – którego trzeba było kupić dużo – do stajenki zdecydowanie za dużo. Wykorzystamy go i może na tym się nie skończy...

 

 

Chętnym na takie szaleństwo wykorzystywania wolnego sobotniego czasu – polecam takie warsztaty,

a także pomysły na prace z dziećmi.

 

s. M. Elżbieta