„Kawałek nieba na ziemi” czyli „Paradiso”
„Kawałek nieba na ziemi” czyli „Paradiso”

W ostatnim tygodniu czerwca br.

uczestniczyłyśmy w Spotkaniu Młodych „Paradiso”

Spotkanie przebiegało pod hasłem:

„Wstań i idź z pośpiechem”.

 

 

„Paradiso” to wakacyjna propozycja dla młodzieży z archidiecezji poznańskiej i nie tylko, organizowana przez Księży Filipinów oraz Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Jordan” na Świętej Górze w Gostyniu. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Stanisław Gądecki. W organizację wydarzenia zaangażowało się również wielu młodych wolontariuszy, którzy do Gostynia przyciągnęli ok. 500 osób.

 

Każdego dnia miałyśmy okazję słuchać świadectw ludzi, którzy, pomimo trudnych życiowych wydarzeń (a tak naprawdę – dzięki nim), zbliżyli się do Boga. Brałyśmy udział we wspólnej porannej modlitwie Kościoła – jutrzni oraz w codziennej Eucharystii. Prowadziłyśmy także grupy dzielenia, w których mogłyśmy zobaczyć z czym zmaga się dzisiejsza młodzież. Poza czasem formacyjnym uczestniczyłyśmy w sportowej olimpiadzie młodych oraz innych wielu atrakcyjnych zajęciach i warsztatach. Ogólnie mówiąc, był to wspaniały czas wspólnej modlitwy, spotkań, zabawy, dobrego filmu „pod gwiazdami”, a obok duchowego dobra doświadczyłyśmy bogactwa wspólnoty i Bożej radości.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczne za ten bogaty czas, jak również za możliwość dania świadectwa o przynależności do Boga i kroczenia drogą Jego powołania. Nie sposób przemilczeć, że Maryja idąca z pośpiechem jest dla nas wezwaniem i obrazem pięknej służby, dlatego każda z nas starała się „być do dyspozycji”, aby służyć jak Maryja i stawać się coraz bardziej do Niej podobną. Trzeba jeszcze dodać, że samo miejsce jest dla nas szczególne i mobilizuje do postawy służebnego wychodzenia ku spotkanym osobom. To właśnie tu, na Świętej Górze, nieomal każdy swój dzień rozpoczynał Eucharystią nasz bł. Założyciel – Edmund Bojanowski. To na tym miejscu, w tym sanktuarium kształtował swoją osobowość i serce, które uczynił otwartym na Boga i ludzi. To również tu, trwając przed Bogiem w obecności Maryi Róży Duchownej, w jego myśli kształtowała się wizja dzieła, którym jest nasze Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP. Czy w obliczu tych okoliczności mogło nas nie być na Spotkaniu Młodych „Paradiso”?

 

Kandydatka Asia i postulantka Dominika

 

 

 


A więcej o spotkaniu:

 

Energia młodych znowu mnie zaskoczyła>>>

paradisogostyn>>>