Festiwal Życia
Festiwal Życia

Czas wakacji to zdecydowanie czas odpoczynku i regeneracji sił. Po to właśnie jest ten czas! Ta wewnętrza odnowa dokonuje się m.in. przez udział w rekolekcjach, na pielgrzymce itd... Takim czasem był z pewnością Festiwal Życia, który z racji na Covid-19 odbywał się nie w Kokotku (jak zazwyczaj) lecz w wyznaczonych dekanatach. Spotykaliśmy się w parafiach: Nakło Śląskie, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec i Bobrowniki. 

 

 

 

 

 

Z tegorocznym hasłem: "Buduj" był związany motyw budowania Arki. Towarzyszyła nam biblijna historia Noego.  Uczestnicy pochylili się nad trudem i pięknem budownia osobistego życia na Osobie Jezusa i na Bożym Słowie. 

 

Z Tarnowskich Gór udało się zebrać grupkę młodych, którzy chcieli zaangażować się i poświęcić 4 wieczory na modlitwę i wspólne budowanie dobra. Jeden wieczór był poświęcony życiowym wyborom. Cieszę się, że mogłam dać swiadectwo o mojej drodze za Jezusem! To był piękny czas.

 

Owocem festiwalu jest myśl, aby kontynuować w ciągu całego roku stałą formację młodych w wymiarze dekanalnym. Modlimy się, aby ten pomysł rozwijał się i konkretyzował pod działaniem Ducha Świętego.

s.M. Kamiliana Szymura