Odwiedziny św. Mikołaja w Kędzierzynie Koźlu
Odwiedziny św. Mikołaja w Kędzierzynie Koźlu

 Święty Mikołaju my ci pomożemy

I wszystkie prezenty szybko dzieciom rozniesiemy
Potem pod choinką siądziesz razem z nami
Też swój prezent znajdziesz w pięknym koszu z paczuszkami

Tekst piosenki

 

 

Postać Świętego Mikołaja jest powszechnie nam znana. Charakterystyczną cechą jego osoby jest przede wszystkim serdeczna dobroć i hojność serca. Jak przekazuje nam jego biografia, od dzieciństwa nie potrafił przejść obojętnie obok potrzebujących i głodnych. Jako biskup zapisał się w pamięci, jako wrażliwy i uważny na każdego potrzebującego człowieka.

 

Każdego roku, dnia 6 grudnia, w jego liturgiczne wspomnienie, czekamy na jego odwiedziny. Choć wiemy, że to nie on osobiście odwiedza nasze domy, to jednak czekamy na gesty serdecznej dobroci i pamięci!

 

Dnia 06 grudnia 2021 r.zawitał również do naszej Ochronki.

 

 

 

 

Nasi wychowankowie powitali wspaniałego Gościa radosnym śpiewem i wierszami. Ponadto dziewczynki ze starszej grupy zatańczyły świąteczny taniec. Po występach dzieci św. Mikołaj wręczył wszystkim wspaniałe prezenty. Nasze radosne serca były pełne wdzięczności, dlatego na zakończenie: obdarowani - obdarowali św. Mikołaja drobnym upominkiem! Przecież on sam nas tego uczy, że należy czynić dobro wszystkim spotkanym! Dziękując Bogu za dar „Dobrego Świętego”, chciejmy brać z niego przykład w codziennym naszym życiu i dzielić się choćby uśmiechem, dobrym słowem, a w miarę naszych możliwości także darami materialnymi.

 

s.M. Salomea