Przebierać się na Woli do woli
Przebierać się na Woli do woli

Karnawał to czas zabaw. W naszym przedszkolu Sióstr Służebniczek na warszawskiej Woli tegoroczny bal karnawałowy odbył się 3 lutego. Imprezę poprowadził zespół Papaja Kids. Tematem przewodnim balu był Rock&Roll.

 

 

 

Wchodząc do przedszkola w środowy poranek można było się poczuć jakbyśmy cofnęli się o kilkadziesiąt lat. Na korytarzu i w salach królowały suknie w groszki rozmaitej wielkości, suknie w kwiatowe wzory, rozkloszowane, tiulowe spódnice, błyszczące marynarki, wąskie krawaty. Na głowach kapelusze, a we włosach opaski i kokardy. Wiele dziewczynek miało nieodłączny dodatek kobiecego stroju lat 50-tych – torebkę. Pojawił się nawet Elvis Presley.

 

Na początek dnia dzieci mogły poczuć się jak celebryci, pozując na naszej ściance podczas sesji wszystkich do tańca. Na balu nie zabrakło zabaw i konkursów, do których dzieci przystępowały z dużym zaangażowaniem. Podczas zabawy wyłonieni zostali król i królowa balu. Dzieci z wielką ochotą i radością uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Czas karnawału to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez najmłodszych i tych trochę starszych.

 

Magdalena Sosnkowska

Nauczyciel-logopeda