Szczęśliwa chwila urodzinowego spotkania
Szczęśliwa chwila urodzinowego spotkania

Każda rocznica urodzin jest ważnym dniem, zwłaszcza gdy świętuje ją osoba bliska sercu! Stosowny ubiór, kwiaty, prezenty, życzenia: Zdrowia, szczęścia i… wszystkiego najlepszego! Wszystko to dzieje się w radosnej i świątecznej atmosferze i może… przy filiżance kawy. Jednak jak świętować urodziny osoby bliskiej, ale… osoby, która już cieszy się niebem? Przecież wszystko, to, co najlepsze jest już jej udziałem! Tak też jest w przypadku bł. Edmunda.


Na świat przyszedł 208 lat temu w Grabonogu. Gdy upłynęło zaledwie 57 lat, już opuszczał ścieżki ziemskiego życia. W 1999 r.  papież Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym. Błogosławiony, znaczy szczęśliwy, a więc: szczęścia i wszystkiego najlepszego już nie wypada życzyć. A więc jak świętować? Sposobów jest wiele.

 

Możemy wznieść oczy ku niebu i usłyszeć sercem, co dziś powiedziałby przy filiżance urodzinowej kawy nasz szczęśliwy człowiek! Możemy zatrzymać się w biegu codzienności, by jak niegdyś Edmund spojrzeć w oczy starca i zobaczyć w nich piękno człowieka. Możemy wsłuchać się w śmiech dziecka i zapragnąć jego szczerości i prostoty. Możemy iść do samotnego sąsiada, aby dać mu kwadrans naszej serdecznej obecności. Możemy otworzyć Ewangelię lub List św. Jana i medytować nad słowami: Kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Jeśli zdobędziemy się na takie lub inne podobne gesty urodzinowe, jakże piękna będzie chwila u boku tak szczęśliwego solenizanta! Jak to możliwe? Tak zwyczajnie: „dotkniemy” kawałeczek Nieba!

 

 

Urodzinowe relacje napływają...

 

Z WATYKANU:

 

 Wiadomości Radia Watykańskiego. Serwis 14.11.2022 r.

Jako postulator w procesie kanonizacyjnym,

chciałbym zachęcić do modlitwy za wstawiennictwem bł. Edmunda

w intencji skutecznego i dobrego wychowania dzieci.

Wszak wierzymy w orędownictwo świętych!

CZYTAJ I SŁUCHAJ WIĘCEJ>>>

 

 

 Tydzień z Edmundem w Warszawie

 

WIĘCEJ>>>

 

Z Kanady:

 

 

 

 

Bytom-Karb

 

 

 

 

Z Katowic-Panewnik

 

 

 

Z Rydułtów:


W Rydułtowach świętowaliśmy urodziny Ojca Edmunda. Uczciliśmy relikwie. Błogosławiony Edmund, każdemu z nas, mógł powiedzieć coś prosto do serca!!!

 

 

 

Wrocław Muchobór:

 

 

 

Z Kamerunu:


W Mandama Msza św. w intencji dzieci z naszego przedszkola pod wezwaniem bł. Edmunda Bojanowskiego i szkoły podstawowej katolickiej oraz ich rodzin.

 

 

 

Z Komprachcic:

 

 

 

Z Wrocławia Sępolno:

 

 

 

Z Pawłowic:

Wspólne świętowanie z bł. Edmundem: w kaplicy, czytelni i przy urodzinowym torcie i kawie!

 

 

 

Z Ornontowic:

 

 

 

Z Kędzierzyna:

 

 

 

Z Radzionkowa:

 

 

 

Z Istebnej Centrum:

 

 

 

Z Kłodzka:

 

 

 

 

Zapiski Bojanowskiego w Rudach Raciborskich>>>

 

 

 

18. Urodzinowy Festiwal Edmundowy>>>