W siostrzanej jedności prosiłyśmy o kanonizację…
W siostrzanej jedności prosiłyśmy o kanonizację…

Z ogromną radością odpowiedziałyśmy na zaproszenie naszej matki generalnej, M. Dąbrówki Augustyn na federacyjne nocne czuwanie na Świętej Górze. Bogaty plan spotkania był okazją do duchowych doświadczeń i umocnienia relacji między siostrami. Intencja, która nam szczególnie towarzyszyła – to prośba o kanonizację naszego Błogosławionego Ojca Założyciela.

 


Rozpoczęcie czuwania koronką do Bożego Miłosierdzia miało miejsce o godzinie 15:00 w Bazylice Świętogórskiej. Wspaniałym momentem było również doświadczenie bogatej treści Drogi Krzyżowej z Ojcem Założycielem, Edmundem Bojanowskim, która odbyła się na zewnątrz Bazyliki. Ta piękna modlitwa, która symbolizuje pasję i poświęcenie Jezusa Chrystusa, była połączeniem naszych serc i pomogła nam zrozumieć wartość cierpienia.

 

 

 

 

Miałyśmy niepowtarzalną okazję dzielenia się siostrzanymi radościami i troskami przy stole. Ujęła nas serdeczność i gościnność gospodarzy miejsca – Księży Filipinów. To spotkanie podkreśliło naszą wzajemną więź i umocniło naszą wspólnotę. Utwierdziłyśmy się w przekonaniu, że możemy liczyć na siebie nawzajem w dobrych i trudnych chwilach. Cieszymy się również, że mogliśmy skorzystać z pomocy dydaktycznych i duchowych przygotowanych przez nasze Siostry z innych gałęzi. Dzięki nim mamy szansę na rozwijanie się zarówno merytorycznie, jak i duchowo.

 

Podczas jednej z konferencji skupiliśmy się na temacie synodalności Kościoła. Było to niezwykle cenne i pouczające doświadczenie, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć istotę i potrzebę współpracy w naszej społeczności kościelnej. Modlitwa różańcowa przeplatana była świadectwami sióstr. Ich wzruszające historie oraz głębokie przeżywanie powołania zakonnego stanowiły dla nas ogromny dar.

 

Najważniejszym momentem tego czuwania była uroczysta Msza Święta o północy, której przewodniczył ks. Adam Adamski. Jednym z aktów podczas Eucharystii było poświęcenie różyczek, które siostry mogły zabrać do domu. Ten symboliczny i piękny gest powiązany był z odpustem Świętogórskiej Róży Duchownej.

 

 

 

Jesteśmy wdzięczne, że mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i jesteśmy przekonane, że będzie ono miało piękny i trwały wpływ na życie naszej wspólnoty zakonnej.

 

NIECH BÓG BĘDZIE UWIELBIONY ZA POWOŁANIE KAŻDEJ SIOSTRY SŁUŻEBNICZKI,

ZA CHARYZMAT NAM UDZIELONY I ZA WSZELKIE DOBRO,

KTÓRE STAJE SIĘ NASZYM UDZIAŁEM WE WSPÓLNOCIE CAŁEGO KOŚCIOŁA!

 

W imieniu wspólnoty sióstr Istebna Centrum
pisała s.M. Marietta Polak