Z Paryża: Zaduma nad życiem i przemijaniem
Z Paryża: Zaduma nad życiem i przemijaniem

W dziwnych czasach żyjemy, rodzi się wiele pytań, refleksji w zadumie nie nad grobem bliskich, ale nad płonącym zniczem w kaplicy.

 

 

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Tego roku, w dobie pandemii, nie mamy możliwości wyjścia na cmentarz. Za zmarłych modlimy się w naszej kaplicy. 2 listopada Msza św. o godz. 19.00 jest sprawowana jako ostatnia - aż do odwołania. Cała Francja jest objęta «confinement» czyli zakazem wychodzenia z domu bez potrzeby. Można wychodzić tylko raz dziennie na spacer lub do sklepu na odległość 1 km z wypisaną przepustką. Na wyjście do pracy potrzebna jest również specjalna przepustka wydana przez dyrekcję danej instytucji. Kościoły pozostają otwarte, księża do dyspozycji wiernych, ale obowiązuje zakaz sprawowania Eucharystii oraz wszelkich grupowych spotkań ludzi.

 

Pandemia na całym świecie coraz bardziej daje się boleśnie odczuć. W informacjach telewizyjnych Francja chwali Polskę za dobrą organizację medyczną, która otwiera tymczasowe szpitale np. na stadionach. Tego zabrakło we Francji, do całej zgrozy rozwijającej się pandemii, dochodzą jeszcze ataki terrorystyczne, giną niewinni przypadkowi ludzie. Paryż pełen uzbrojonych policjantów i żołnierzy. Krążą wieści że islamiści dalej będą atakować.

 

W dziwnych czasach żyjemy, rodzi się wiele pytań, refleksji w tej zadumie już nie nad grobem bliskich, ale nad płonącym zniczem w kaplicy. Trwamy przed Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Z serca wyrywa się zawołanie: MIEJ MIŁOSIERDZIE BOŻE OJCZE NASZ DLA ŚWIATA CAŁEGO! DAJ ŁASKĘ OPAMIĘTANIA I ODWRÓCENIA SIĘ OD ZŁEGO.

 

Dla nas wierzących i wspierających się wzajemną modlitwą - siłą jest Bóg,

bo Chrystus Zmartwychwstał i przezwyciężył śmierć.

Cała nadzieja i pokój serca w Bogu Życia i Miłości!

 

Serdecznie pozdrawiamy
s.M. Aleksja i s.M. Damiana