Adwentowe zamyślenia nad Słowem Bożym
Adwentowe zamyślenia nad Słowem Bożym

 

 

Adwentowe
zamyślenia
nad Słowem Bożym
III Niedziela – Mt 11, 2-11

 


„Czy ty jesteś tym, który ma przyjść?”… Słowo III Niedzieli Adwentu, Niedzieli Gaudete, po raz kolejny zatrzymuje mnie przy Janie Chrzcicielu.

 

ZAUFANIE

Widzę dziś przed sobą Proroka - „Wysłańca, który przygotował drogę Chrystusowi”. Mocny w wierze, silny miłością Boga, ufny w Boże prowadzenie, piętnujący zło i z odwagą głoszący prawdę. Doświadczony więzieniem przeżywa chwile trudne. W dramatyzmie swej sytuacji, Jan nie przestaje oczekiwać Jezusa mimo, że przeżywa chwile „nocy ciemnej”. Nie jest wolny od doświadczenia wątpliwości w wierze, nie ukrywa swojej niepewności, wytrwale poszukuje pytając: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy tez innego mamy oczekiwać?” (Mt 11,3). Pragnienie Jana pozostaje niezmienne – spotkać Chrystusa, prawdziwie doświadczać obecności Pana w życiu codziennym.

 

Jezus nie przekreśla Jana, nie gorszy się Jego niepewnością i wątpliwościami. Nie pozostawia Go też bez odpowiedzi, wręcz przeciwnie – zachęca Proroka, by przypomniał sobie słowa i czyny Jezusa, znaki i cuda, które czynił.

 

MOJA CODZIENNOŚĆ


I w moją codzienność wkrada się nieraz niepewność, zwątpienie. Przeżywając różne niepokoje potrafię bardzo mocno zachwiać się w wierze i wierności obranej drodze. Jednak kryzysy wcale nie muszą przysłaniać mi słońca dnia następnego – wystarczy, że skupię wzrok na miłosiernym spojrzeniu Jezusa. I choć po ludzku nie zawsze wydaje się to być proste, tylko wiara i ukierunkowanie na Chrystusa są moim ratunkiem.

W zaufaniu, że Bóg ma najlepszy plan na moje życie, mogę wiernie wypełniać moje życiowe powołanie. A RADOŚĆ płynąca z wiernie wypełnianej misji, mimo słabości i wątpliwości - stanie się moim udziałem nie tylko w Niedzielę GAUDETE.

 

...A WIĘC ŻYCZĘ RADOŚCI!

 

 

s.M. Eligia Garbacz