Apostolstwo wdzięczności
Apostolstwo wdzięczności

25 lutego 2024 roku siostry: M. Gizela Totoj, M. Benedicte Madjele, M. Martina Waltar i M. Kryspina Koziołek udały się do Bad Salzuflen w Niemczech, gdzie już od wielu lat jest organizowany tzw. Festyn Zup. Głównym organizatorem wydarzenia jest pan Adrian Koczy, pełniący w parafii posługę diakona stałego.

 


Uczestniczyłyśmy we Mszach św. oraz nabożeństwie, podczas których wyraziłyśmy szczere podziękowanie za duchową i materialną pomoc na rzecz naszych misji w Kamerunie. Dzieliłyśmy się doświadczeniem misyjnym, przedstawiłyśmy prezentację oraz szereg eksponatów misyjnych. Miałyśmy także okazję zapoznać zebranych z aktualnym etapem budowy przychodni w Tcholliré. Nasza wdzięczność jest wielka gdyż przy zaangażowaniu osób tej parafii, w minionych latach, m.in. w Tcholliré powstało już przedszkole i szkoła podstawowa oraz dom w Kombou. Nasza obecność na festynie była więc formą wdzięczności za otwarte serca i zaangażowanie w sprawy Kościoła. Tak jak głównym inicjatorem festynu jest Pan Adrian, tak i również on jest głównym inspiratorem pomocy naszym siostrom misjonarkom oraz społeczności wśród której posługują.

 

Może rodzi się pytanie: dlaczego „Festyn zup”? Ponieważ po uroczystościach w świątyni każdy mógł udać się do sali parafialnej w które mógł skosztować różnego rodzaju przygotowanych przez parafian zup, aby posilić się, a jednocześnie złożyć ofiarę na cele misyjne. Doświadczyłyśmy tu niezwykle rodzinnej atmosfery. Spotkania, indywidualne rozmowy oraz towarzysząca im klimat ukazały wielką życzliwość i zrozumienie dla misji.

 

Po misyjnym apostolstwie udałyśmy się do naszych sióstr w Kolonii. Powróciłyśmy z sercami przepełnionymi wdzięcznością za piękny czas, za świadectwo wiary i miłości chrześcijańskiej, której doświadczałyśmy nieomal na każdym kroku.

 

W świetle nadchodzącego Złotego Jubileuszu naszych Misji „Ad Gentes” w Kamerunie, dziękujemy Bogu za Jego Opatrzność oraz ludziom za ich otwarte, wrażliwe serca, które na konkretny czyn przekładają słowa Ewangelii.

 

s.M. Kryspina Koziołek