Do Pani Jasnogórskiej
Do Pani Jasnogórskiej

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2023 r.osiem sióstr z Prowincji Zwiastowania pielgrzymowało w Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 


W tym roku pielgrzymowanie do Duchowej Stolicy Narodu i Matki Bożej obecnej tam w wizerunku Pani Częstochowskiej odbyło się po raz 47. Naszej modlitwie, rozważaniom i trudom pielgrzyma towarzyszyło hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy". Na trasie doświadczałyśmy Opatrzności Bożej. Wiele osób otaczało nas troską, życzliwością i przyjmowało z otwartym sercem.


Każda z nas idąc z bagażem intencji, doświadczała pomocy Bożej i wsparcia sióstr i braci z pielgrzymkowej grupy, która na ten czas stała się dla nas rodziną. W trakcie tego wydarzenia zastanawialiśmy się wspólnie i indywidualnie nad tym, co zrobić, abyśmy w Kościele, w naszej parafii budowali rodzinę, która gromadząc się wokół Chrystusa jest dla siebie bliska. Jest to na pewno współczesne wezwanie dla duszpasterzy, ale i dla wszystkich ochrzczonych.


Po całodniowej wędrówce, zazwyczaj w pięknym słońcu, które nie szczędziło nam swych promieni, spotykaliśmy się na wieczornym nabożeństwie dziękczynnym, na które dołączały nasze współsiostry z klasztoru w Leśnicy i z Góry św. Anny.


W sobotę dotarliśmy do Częstochowy, by pokłonić się, wraz z ok. 1500. pielgrzymami z diecezji opolskiej, Pani Jasnogórskiej i przez Jej dłonie oddać Bogu wszystkie intencje i sprawy, które nieśliśmy całą drogę. Centrum tego dnia i zwieńczeniem naszej pielgrzymki była Eucharystia, sprawowana przez ks. bp. Rudolfa Pierskałę i wszystkich księży przewodników.

Pielgrzymowanie choć zakłada trud i wyrzeczenie, niesie ze sobą bliskość Boga i Maryi, a także radość i poczucie przynależności do wspólnoty Kościoła. Bogu dzięki za ten czas.

 

Byliście w naszych modlitwach!

Pozdrawiamy:

M.M. Maksymiliana, s.M. Radosława, s.M. Bertina, s.M. Daria, s.M. Bartłomieja, s.M. Dawida, s.M. Michała, s.M. Agata, s.M. Józefina, s.M. Jana, s.M. Antonina.