Idąc z Maryją nie pomylisz drogi
Idąc z Maryją nie pomylisz drogi

W dniach od 28 do 30 października br. w leśnickiej BETANII odbyło się skupienie dla dziewcząt o tajemniczo brzmiącym temacie - „SPA z Maryją”! Co kryje się za tym skrótem? Już wyjaśniamy: SPA, czyli:

S jak SERCE, P jak POKÓJ i A jak AKCEPTACJA, a więc odkrywanie, dotykanie głębi – pięknego życia z Maryją.

 

 

Był to czas, w którym 12 osobowa grupa dziewczyn poprzez konferencje s. Julii, modlitwę, śpiew i zabawę, poznawała serce Maryi. Serce pełne miłości, radości i pokoju. Serce, które jest pełne akceptacji siebie, bo wypływającej z samego źródła - MIŁOŚCI BOGA. W kazaniu Ks. Damian Sklorz odpowiedział na pytanie: co robić, by w naszych sercach panował pokój, którego tak bardzo potrzebujemy? Po prostu żyć przykazaniami, wypełniać je w codzienności, one wypływają z miłości Boga do każdej z nas.

 


Taki krótki czas, może tak wiele odkryć, tak wiele może poruszyć. Czasem wystarczy jedne słowo wypowiedziane przez osobę pierwszy raz spotkaną lub jeden wspólny spacer w czasie, którego po prostu jesteś czy chwilowe spojrzenie, które przybliża do miłości, daje pokój, po prostu akceptuje, przyjmuje taką jaką jestem. Właśnie taka jest Maryja, tak towarzyszy. Właśnie tak przychodzi Miłość, też przez drugiego człowieka. Tak w tych dniach przychodził do nas Jezus. Delikatnie poruszał i zachęcał do dalszej drogi z Nim, na wzór tej, Która najbardziej Mu zawierzyła i całkowicie Jemu się oddała – Maryi.

 

„SPA z Maryją” tak można podsumować:


„Idąc z Maryją nie pomylisz drogi...
Modląc się do Niej nie stracisz nadziei
Gdy Ją zawołasz rozproszy twą rozpacz
Myślą bądź przy Niej a wtedy nie zginiesz
Gdy Ona strzeże nie musisz się lękać
Gdy cię prowadzi nie czujesz zmęczenia
W Jej obecności matczynej, łaskawej
Bezpiecznie dotrzesz do portu zbawienia”

Chwała Panu za ten czas, za to spotkanie, za to SPA!

 

s. now. Małgorzata