Idę za Panem drogą powołania
Idę za Panem drogą powołania

„Gdy klęczę przed Tobą,

modlę się i składam hołd….”

 


Powołanie człowieka jest wielką tajemnicą. Tajemnicą, która jest do odkrycia razem z Panem i towarzyszącą osobą. Bez względu na wszystko czy rozumiemy czy nie, pewne jest jedno, że „Jestem, który Jestem” nieustannie objawia swoją cichą obecność w codziennym odkrywaniu tej tajemnicy. Pokazuje, że powołanie dokonuje się w przestrzeni największej intymności, a zarazem pośród naszej zwykłej codzienności. Podobnie jak w życiu uczniów. Pan do nich zawołał „Pójdź za Mną”, gdy byli zajęci swoimi codziennymi obowiązkami. A dopiero później wyprowadził ich na górę, gdzie czekały tłumy ludzi na Jezusa. Z taką refleksją po dniu skupienia i przygotowaniu pod bacznym okiem s. wychowawczyni s.M. Laurety Kobylińskiej w dniu 7.10.2023 r., we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej zostałam przyjęta do postulatu.

 

Obrzęd przyjęcia odbył się w Domu Formacyjnym naszego Zgromadzenia w Częstochowie, któremu przewodniczyła matka generalna M. Dąbrówka Augustyn. Matka Generalna bardzo mocno podkreśliła, że dla mnie najlepszą nowiną jest to, iż moje imię jest zapisane w niebie. I to ma mi towarzyszyć na drogach dalszej formacji. W wydarzeniu tym uczestniczyła matka prowincjalna M. Violetta Stawik, wspólnota sióstr oraz dziewczęta, które już od piątku trwały na skupieniu w naszym domu.

 


W czasie uroczystej Mszy św. ks. Mateusz zaznaczył, że w moim życiu nie może zabraknąć owej radości jaka towarzyszyła uczniom powracającym z misji, na którą zostali wysłani przez Jezusa. Po Eucharystii odbyła się agapa. Wspólne spotkanie sióstr i dziewczyn uczestniczących w dniach skupienia stało się okazją do radosnej wymiany doświadczeń.

 

Wyrażam wdzięczność za rozpoczęcie kolejnego etapu formacji i możliwość pogłębiania swojej relacji z Bogiem i Maryją, która przewodniczy mi na drogach wiary. Chcę każdego dnia, tak jak Ona stawać się służebnicą Pańską.

 

postulantka Joanna Pełka