II Metropolitarny Kongres Misyjny
II Metropolitarny Kongres Misyjny

W przededniu Niedzieli Misyjnej rozpoczynającej Tydzień Misyjny w tym szczególnym miesiącu Misyjnym grupa Dzieci Maryi z Niedobczyc udała się na II Metropolitarny Kongres Misyjny do Rud Raciborskich.

 

 

Był to cudowny czas, piękna pogoda i wielka radość bycia małym i wielkim misjonarzem. Równolegle, po przywitaniu, odbywały się spotkania dla dorosłych, młodzieży i dzieci. My udaliśmy się w teren. Jako prawdziwi misjonarze doświadczyliśmy trudu wędrówki, poszukiwać i smaku zwycięstwa w grze terenowej. Musieliśmy rozwiązać kilka haseł. By je odnaleźć musieliśmy przebyć gąszcze, góry i doliny…po drodze spotykaliśmy również przemiłych gości jak np. ks.  bp. Grzegorza Olszowskiego, który pobłogosławił nam w trudzie misjonarskim. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, którą sprawował nasz ks arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy doszedł do nas ks bp Andrzej Iwanecki, bp pomocniczy diecezji gliwickiej i przyłączając się do radosnych śpiewów sam w pewnym momencie pożył naszą gitarę i umilił wszystkim czekanie na pyszny żurek, który posilił nasze siły.

 

 

Pan Bóg dziś dał nam wielkie powód do wdzięczności, rozradowywał nasze serca pięknem przyrody, pięknem jesieni, radością spotkania i wspólnej modlitwy za misje, misjonarzy i za nas samych. To doświadczenie żywego Kościoła pozostanie w nas długo, módlmy się za to by pozostało na zawsze ale i by rozpalało przez nas innych – w końcu taka jest rola misjonarza, a każdy z nas przez chrzest nim się staje.

 

s.M. Katarzyna Pluta wraz z 
Dziećmi Maryi z Niedobczyc