Lekarstwo na zmęczenie
Lekarstwo na zmęczenie

XVI Niedziela Zwykła

Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne osobno.

 

 

LECTIO – CZYTAJ UWAŻNIE! Mk 6, 30 - 34

 


Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum i zdjęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.

 

MEDITATIO – ROZWAŻ PRZECZYTANE SŁOWO!

 


Jakże bardzo interesuje Jezusa to, co dzieje się w moim życiu. Pragnie On słuchać o moich dokonaniach, radościach, ale i problemach. Nie pozostaje obojętny wobec tego, co ja przeżywam. Doskonale pokazuje to dzisiejsza Ewangelia. Apostołowie z wielkim entuzjazmem wracają ze swojej misji i opowiadają czego dokonali. Jezus zauważa ich zmęczenie i proponuje odpoczynek. On cieszy się ich sukcesami. Teraz razem z nimi udaje się na miejsce osobne. Chce być przy nich także w czasie ich odpoczynku. Ponieważ jednak ludzie widzieli ich odpływających przybyli za nimi, by słuchać Jezusa. I choć może nie było idealnych warunków do odpoczynku to jednak apostołowie mogli siedzieć i słuchać Jego nauki. Czyż to nie piękna forma odpoczynku po chwilach intensywnego głoszenia i działania? Pytajmy siebie:
- jak wygląda moje głoszenie Ewangelii?
- Czy opowiadam o wszystkim Jezusowi?
- Jak wygląda mój odpoczynek?

 

 

ORATIO – MÓDL SIĘ

 


Dziękuję Ci Panie za to, że pozwalasz mi być świadkiem i głosicielem Twojej Ewangelii. Dziękuję za to, że darzysz mnie tak wielkim zaufaniem i że nic w moim życiu nie jest dla Ciebie obojętne. Amen
 

 

ACTIO – WPROWADZAJ SŁOWO W CZYN!

 


Znajdź dla siebie odpowiednią formę odpoczynku po całym tygodniu pracy. Niech to jednak będzie odpoczynek z Jezusem...

 

s.M. Damiana Szmidt