Misyjnie z Kamerunu
Misyjnie z Kamerunu

Misja Kościoła, skierowana do wszystkich ludzi dobrej woli, opiera się na przemieniającej mocy Ewangelii. Ewangelia jest Dobrą Nowiną, która niesie w sobie udzielającą się radość, ponieważ zawiera i oferuje nowe życie: życie Chrystusa Zmartwychwstałego, który przekazując swego ożywiającego Ducha, staje się dla nas Drogą, Prawdą i Życiem (por. J 14,6). (Z tegorocznego Orędzia na Dzień Misyjny)

 

Pozdrawiamy gorąco ze słonecznego Kamerunu. Na początku tygodnia misyjnego pragniemy podzielić się z Wami naszym codziennym życiem. Dziękujemy z całego serca za Wasze ofiary, modlitwy i wszelkie wsparcie, bez którego nasza posługa nie byłaby tak owocna. Niech sam Pan Bóg będzie Waszą nagrodą.

 

Wraz z nowym rokiem szkolnym i duszpasterskim nasze misje są pełne życia.  Przedszkola z radością przyjęły dzieci i rozpoczęły posługę edukacyjną. W miesiącu październiku nie brakuje modlitwy różańcowej, która łączy w sobie także modlitwę za Was. W parafiach wszystkie grupy wraz z siostrami podjęły obowiązki. W tym roku stowarzyszenie Rodziny bł. Edmunda przygotowuje się do wielkiego wydarzenia jakim będzie pierwsze w historii  spotkanie wszystkich członków. Mamy nadzieję że pomoże to w rozwoju i propagowaniu charyzmatu bł. Edmunda. A wszystko to by lepiej służyć i objąć pomocą większe grono osób.

 

Każda z naszych wspólnot wspiera pomocą sieroty i dzieci biedne w wyposażeniu szkolnym i opłacie komitetu rodzicielskiego. Jest to wielka pomoc bez której pewno niejedno z dzieci nie poszłoby do szkoły. Miło jest patrzeć na dzieci, które bardzo chc się uczyć.

 

Naszą wielką troską tegoroczną jest budowa przedszkola i domu dla Sióstr na nowej misji w Kombou, gdzie dzieci pozostają jeszcze w kościele. To wielkie przedsięwzięcie wymaga wsparcia. Przede wszystkim polecamy Waszym modlitwom ten projekt, a także intencję pokoju w Kamerunie, szczególnie w jego angielskojęzycznej części, gdyż sytuacja w Bamendzie jest niespokojna.

 

Przygotowujemy się już do przeżywania dnia dla biednych do którego zaprasza papież Franciszek. To zbliżenie się do Jezusa, który jest obecny w każdym człowieku. Ludzi potrzebujcych pomocy nigdy nie brakuje. Na naszej misji w Figuil mamy pewn panią. Ma na imię Maria. Jest dotknięta chorobą psychiczną, ale tam gdzie czuje się bezpiecznie potrafi zachowywać się normalnie. Każdego dnia przychodzi do nas po wodę i prosi o jedzenie. Otrzymując dobre słowo i wsparcie nabrała do nas zaufania. W zeszłym miesicu została napadnięta w swoim domu przez mężczyznę, który włamał się przez okno z nożem w ręce. Pani Maria dzięki sile woli i charakteru złapała nóż bardzo się raniąc i uciekła. Przybyła wtedy do nas o 2:00 rano. Zaraz udzieliłyśmy jej potrzebnej pomocy, przestraszona przez dwa dni nie opuściła misji. Wiedziała że nie zostanie odrzucona. Dziś dzięki miłości jakiej doznała przyjmuje leczenie, które wcześniej było niemożliwe do zastosowania.

 

Kochani Bracia i Siostry, w imieniu Siostry Przełożonej Regionalnej – s.M. Benigny Boguszewskiej i każdej Siostry Regionu, dziękując Wam za wsparcie polecamy się Waszym dalszym modlitwom. My też z naszej strony zapewniamy o pamięci i modlitewnej wdzięczności.

 

s.M. Izabela Hasler

Figuil