Moja Miłość nie zna granic
Moja Miłość nie zna granic

Wielki Post A.D. 2019 w naszym Przedszkolu-Ochronce Sióstr Służebniczek na warszawskiej Woli, przeżywaliśmy wspólnie podczas odprawianego przez nasze dzieci nabożeństwa Drogi Krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

 

Czyż może być lepsza ilustracja  Jezusa niosącego nasze grzechy od kilkuletnich, niewinnych dzieci? Dzieci, które na co dzień wzrastają w naszych domach i naszym przedszkolu i przynoszą nam tyle radości ,ale też stanowią dla nas wyzwanie wychowawcze i są naszym zadaniem na najbliższe lata. Wiele można się było od nich w tym roku nauczyć: pokora, skupienie, pełne zaangażowanie i autentyczne przeżywanie ról Jezusa, Maryi, żołnierzy, Weroniki i wielu innych. W naszych domach towarzyszyły temu rozmowy inicjowane przez dzieci na temat wydarzeń ostatnich godzin życia Jezusa na tej ziemi. To stanowiło przyczynek do zastanowienia się nad sensem życia i nad tym co jest dziś naprawdę ważne.

 


Ostatnia Droga Krzyżowa, 12 kwietnia 2019 roku o godzinie 15:30, przedstawiona była przez nas; rodziców. Dla mnie wymowa trochę inna od przedstawień naszych dzieci: w zabieganej codzienności my grzesznicy szukamy Jezusa, który jest tak blisko nas na wyciągnięcie ręki wystarczy na chwilę spotkać się z drugim człowiekiem zamienić kilka prostych zdań.

 

 

Zapamiętam też piękny taniec naszych córek na zakończenie- było widać że stanowią zgrany zespół i pięknie tańczą przygotowane przez Siostry i Panie, którym należą się wielkie słowa podziękowania. Wszystkie te wydarzenia Wielkiego Postu umacniają naszą przedszkolną wspólnotę we wzajemnych relacjach, wierze i nadziei na zmartwychwstanie i życie wieczne w przyszłości.
 
 

 

 

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Siedlik