Nie wystarczy wykorzystać czas do ostatniej minuty
Nie wystarczy wykorzystać czas do ostatniej minuty

Przeżywamy ostatnie dni Starego Roku. Tak bardzo często słyszymy i powtarzamy, że nie ma czasu, że za mało czasu, że tak szybko ucieka… Zauważamy, że każdą decyzję podejmujemy zastanawiając się czy mam na to czas. Tak często czas nam się kojarzy z jego brakiem. Nie wystarczy nawet wykorzystanie czasu do ostatniej minuty... Potrzeba czegoś jeszcze.


Tak często czas nam się kojarzy z jego brakiem. Zauważamy, że każdą decyzję podejmujemy zastanawiając się czy mam na to czas. Wszechobecny i wydaje się, że ma nad nami ogromną moc. Jesteśmy od niego zależni tak bardzo, że zdarza się nam stawać jego niewolnikami.


Tymczasem Bóg, ten który nie jest ograniczony czasem, Bóg potężny wszechmocny, który stworzył czas i jest jego Panem, ten wielki Bóg zechciał żyć właśnie tak jak my. Ograniczył się czasem i przestrzenią. Stał się człowiekiem i chciał nauczyć nas, pokazać jak wykorzystać dany nam czas. On nie miał go wiele, ale wiemy, że nawet zmęczony był z ludźmi i dla ludzi. Miał swój cel. Czas jest nam dany, abyśmy mogli spełnić swoje zadanie i powołanie. Mój czas, nie powinien mnie ograniczać. Mój czas to szansa na Miłość, na życie nią i napełnienie każdego momentu jej pełnią. Mój czas to każda chwila, w której mogę okazać się człowiekiem.


Tak bardzo często słyszymy i powtarzamy, że nie ma czasu, że za mało czasu, że tak szybko ucieka… Za cym tak bardzo gonimy? Co w naszym życiu jest tak bardzo ważne? W tym biegu naprawdę trzeba stanąć i zastanowić się. Czy biegnę za miłością? Czy mogę powiedzieć, że sięgam po Zbawienie, że żyję dla miłości. Mogę biec, mogę wykorzystywać czas do ostatniej minuty, ale czy to właśnie daje mi radosny uśmiech i pokój serca? Trzeba jednak łapać czas i wydusić z niego każdą możliwość, aby być szczęśliwym, aby kochać. Wykorzystajmy każdy moment, każdą chwilę, aby kiedyś, gdy nadejdzie ostatnia chwila, można było powiedzieć, że w życiu było więcej chwil szczęśliwych i pełnych miłości, niż zmarnowanych.


Niech nasz czas będzie czasem przebywania w Słońcu Bożej miłości. Niech nasz czas jest przepełniony celem miłowania Boga i ludzi. Bo tylko tak wypełniony czas da nam szczęście i radość.

 

s.M. Ewa Dziadek