Nowi Bracia i Siostry w Rodzinie bł. Edmunda
Nowi Bracia i Siostry w Rodzinie bł. Edmunda

W dniu 19.09.2020 r.o godz. 14.00 w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP NP w Katowicach-Panewnikach odbyło się uroczyste przyjęcie nowych członków do Stowarzyszenia „Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego”.

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się przygotowaniem do Mszy św. i przeprowadzeniem organizacyjnej próby. Następnie wszyscy przystępujący do Stowarzyszenia udali się na Eucharystię, która rozpoczęła się o godz. 15.00 w kaplicy klasztoru. Eucharystii przewodniczył ks. Jacek Plech, który w homilii podkreślił piękno charyzmatu Stowarzyszenia. W czasie Mszy św. wszyscy członkowie złożyli Akt osobistego oddania się Matce Bożej.

 

 

 

Po zakończeniu liturgii uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Była to dobra okazja do dalszego wspólnego świętowania. W tym czasie do zebranych serdeczne słowa skierowała matka prowincjalna M. Wioletta Stawik oraz wręczyła każdemu nowemu członkowi Katechizm Kościoła Katolickiego. Wyrażamy naszą radość iż 21 osób podjęło członkostwo w Stowarzyszeniu. Zauważamy, że pomimo utrudnień związanych z pandemią, nasza Rodzina rośnie duchowo i liczebnie. Niech Bóg będzie uwielbiony!

 

s.M. Patrycja Grodzieńska

 

 

 

Drodzy Nowi Członkowie
Stowarzyszenia Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego!

 


Życzymy, aby droga, którą podjęliście była naznaczona zawierzeniem oraz szczerą miłością Boga i bliźniego.

Idąc za przykładem bł. Edmunda niech Ewangelia będzie Waszym Światłem,

a wstawiennictwo Niepokalanej wyprasza potrzebne łaski do służby i współpracy na większą chwałę Bożą.

 

Siostry Służebniczki NMP NP

 

Więcej zdjęć