Piknik parafialny na Muchoborze Wielkim
Piknik parafialny na Muchoborze Wielkim

Dnia 29 września 2019 r., w dzień odpustu w parafii pw. Św. Michała Archanioła we Wrocławiu na Muchoborze Wielkim, po uroczystej Mszy Św., odbył się piknik parafialny. Miał na celu integrację parafian, zaprezentowanie się działających grup a także zebranie środków finansowych na pomoc najbardziej potrzebującym.

 

 

 

 

W organizację i czynny udział włączyło się wiele osób. Z ogromną radością do pomocy włączyła się również nasza Edmundowa Rodzinka. Dyżurowałyśmy na stoisku z pysznym chlebem ze smalcem i gorącymi napojami, przyniosłyśmy własnoręcznie upieczone ciasta. Opłata za pyszności była dobrowolna i przeznaczona na pomoc najuboższym. Podczas pikniku miało miejsce przedstawienie działających grup parafialnych, w tym także i naszej. Opowiedziałyśmy, czym się zajmujemy i zaśpiewałyśmy piosenkę o bł. Edmundzie Bojanowskim, zachęciłyśmy również do wstąpienia w nasze szeregi.

 

 

Frekwencja parafian przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów – przybyło wiele osób, które aktywnie i radośnie spędziły czas a także hojnie wspomogły potrzebujących. Ufamy, że będzie  to oczywisty sygnał dla ks. Proboszcza, aby piknik parafialny stał się nową muchoborską tradycją, wnoszącą tak wiele radości i dobra.