Rekolekcje Adwentowe dla Ojców
Rekolekcje Adwentowe dla Ojców

Adwentowy czas oczekiwania na narodziny Dzieciątka Jezus przebiega w naszej Ochronce na Woli w atmosferze radości i zadumy. Nasze dzieci codzienne uczą się jak sprawiać innym radość i stawać się lepszym człowiekiem. Wędrująca figurka Maryi jest okazją, aby wypełnić czas wspólną modlitwą rodziny przygotowującą nas do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Adwent to również czas refleksji. W tych przygotowaniach nie zapomniano o nas, ojcach czy tatusiach. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą z parafii pod wezwaniem Maryi Królowej w Poznaniu. Ksiądz Sławomir oprócz pracy duszpasterskiej zajmuje się problematyką wpływu mass-mediów na duchowość dzieci i młodzieży.

 


Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą. Następnie mieliśmy okazję spojrzeć z boku na prawdziwą walkę duchową ludzi zniewolonych przez grzech uzależnienia. Osoby te zwróciły się do Księdza o pomoc. Przedstawił nam ich tragiczne historie oraz ich mozolną drogę do normalności i akceptacji samych siebie. Wieloletnie zmagania tych ludzi, ich wzloty i upadki, nawrócenia i odsuwanie się od Boga pokazują, że walka ta, bez zawierzenia się Bogu i Maryi, byłaby z góry skazana na porażkę. Człowiek jest zbyt słaby by sam stawił czoła złu. Spotkanie było doskonałą okazją do zastanowienia się nad otaczającym nas światem i zagrożeniami jakie dla nas stwarza szatan. Podczas dyskusji ks. Sławomir podkreślił, że w codziennym życiu wspólna modlitwa w domu i świadome uczestniczenie w życiu Kościoła jest jak tarcza, która chroni rodzinę przed pułapkami szatana. Rola mężczyzny jako przewodnika dbającego o wytrwałość w modlitwie jest fundamentem rodziny.

 

 

 

 

Zatem tatusiowe bądźmy silni modlitwą!

 

A. Fijałek – tata Igi