Róża różańcowa bł. Edmunda Bojanowskiego
Róża różańcowa bł. Edmunda Bojanowskiego

Chwała Panu za wielkie dzieła, które tworzy. Nie minął tydzień od zrodzenia się pomysłu, aby w październiku uczynić coś więcej dla krzewienia pięknej modlitwy różańcowej, szczególnie umiłowanej przez naszego Patrona, a w naszej Rodzinie Edmundowej na Wesołej została utworzona Róża Różańcowa pod Jego wezwaniem.

 

Intencja tej Róży jest jedna i stała: „Przez wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego do Maryi Niepokalanej o świętość rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży”.

 

Jest to dzieło miłosierdzia, przez które my też się uświęcamy i ufamy, że bł. Edmund będzie nam błogosławił i wspierał duchowo. Mamy też nadzieję, że i innych członków w Stowarzyszeniu zachęci pomysł do zorganizowania w swych wspólnotach podobnych Róż (może nawet łącząc ze sobą wspólnoty w tym modlitewnym przedsięwzięciu, gdzie nie będzie wystarczającej liczby osób). Siła modlitwy jest w jedności!


Modlitwa o świętość rodzin jest potrzebą naszych czasów, gdyż wiele z nich żyje w rozproszeniu, pozostawiając w zapomnieniu wartości ewangeliczne (takie jak np. wierność) i ulega wpływom „tego świata”. Następstwa są widoczne zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, a osłabiona relacja z Bogiem powoduje brak zdolności wsłuchania się w głos powołania Chrystusowego i jego realizacji. Modląc się więc za rodziny, modlimy się tym samym o nowe powołania do służby Bożej. Jak wiemy, błogosławiony Edmund zachęcał do tej modlitwy siostry, a przez nie dzieci. Dlatego ta intencja jest odpowiedzią na słowa błogosławionego: „Otoczenie jako przykład dobry, działa silnie na dzieci, które gdziekolwiek spojrzą, niech widzą wzór dla siebie”.

 


Oficjalnie nasza Róża, zrzeszająca 20 osób, a więc rozważająca wszystkie 4 części różańca, rozpoczęła swoją modlitwę 13 października 2022 r., w Dzień Fatimski, w 105 rocznicę ostatniego Objawienia Matki Bożej w Fatimie. A że nasza parafia jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, to jeszcze wyraźniej widać działanie Opatrzności Bożej, której tak bardzo ufał nasz Patron.

 


Jeszcze raz zachęcamy wspólnoty

do modlitwy różańcowej i podjęcia podobnych inicjatyw.

 

Pozdrawiamy z Wesołej
Wiesława Jaworska i Andrzej Stanik