Święto Miłosierdzia w Figuil
Święto Miłosierdzia w Figuil

Duchowe przygotowania do święta Bożego Miłosierdzia w naszym sanktuarium we Figuil trwały przez czas nowenny. Nasza siostrzana wspólnota czyniła to wraz z parafianami.

 

W samo święto wyeksponowany i udekorowany był obraz Jezusa Miłosiernego. Kapłan celebrował Eucharystię przy ołtarzu na zewnątrz kościoła. Członkowie grupy Apostołów Bożego Miłosierdzia włączyli się czynnie w prowadzenie liturgii. Na zakończenie Mszy św., w miejsce procesji, jedna z członkiń skierowała do zebranych krótką prelekcję w formie świadectwa, które ukazało piękno i bezkres daru jakim jest Boże Miłosierdzie. Nim rozeszli się wszyscy do swych domów, wspólnie modliliśmy się koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 


Tegoroczne Święto miało szczególny wydźwięk, a to ze względu na panującą pandemię. Liczba wiernych była mniejsza niż zwykle jednak modlitwa niezmiernie żarliwa jednoczyła nas wszystkich. W sposób szczególny doświadczamy, że wszystko jest w ręku Miłosiernego Boga. Polecamy się Jemu, jak i cały Kościół, Zgromadzenie i każde ludzkie istnienie.

 

Siostry z Figuil