Tydzień Misyjny na Muchoborze Wielkim.
Tydzień Misyjny na Muchoborze Wielkim.

Tydzień Misyjny na Muchoborze Wielkim.

W tym roku w naszej wspólnocie bardzo intensywnie przygotowaliśmy Tydzień Misyjny. Z całym Kościołem modliliśmy się za dzieło misyjne oraz o dar nowych powołań misyjnych. W trakcie tygodnia odwiedziły nas siostry misjonarki: s.M. Daniela Veselivska i s. M. Bénédicte Madjélé z Kamerunu.

 

 

 


Siostry spotkały się z dziećmi naszej Ochronki i przybliżyły im czym są misje, i na czym polega praca misjonarza. Dzieci bardzo mocno przeżyły to spotkanie i miały dużo pytań do sióstr.

 

W niedzielę 31 października br. odbyła się Niedziela Misyjna w naszej parafii. Siostra M. Daniela na wszystkich Mszach św. głosiła słowo o misjach i dawała świadectwo. W modlitwę w języku polskim włączyła się też s. Béneficté. Nasza wspólnota również włączyła się aktywnie w liturgię i śpiew podczas Eucharystii. Po południu odbył się różaniec misyjny przygotowany przez siostry i dziewczęta ze wspólnoty Marianek. Popłynęła modlitwa w różnych językach za wszystkie kontynenty, a dziewczynki przynosiły do ołtarza dary. Była to piękna niedziela, która pokazała duże zainteresowanie sprawami misji naszych życzliwych parafian.

 

 

 


Bogu niech będą dzięki, za to piękne misyjne apostolstwo.

 

s.M. Celestyna