Tydzień Misyjny na Wesołej
Tydzień Misyjny na Wesołej

W dniach 23-24 października br. na Wesołej, w parafii Matki Bożej Fatimskiej, w tygodniu misyjnym, nasza wspólnota, po każdej Mszy Św., promowała, w przedsionku kościoła, książki na cele misyjne.

 

 

Wszystkie książkowe pozycje dostępne były za dobrowolną ofiarą, z myślą również o tych, których nie stać na zakup książki w księgarni. Podstawowym celem akcji była zbiórka środków dla naszych sióstr misjonarek i dzieł, które tworzą głównie w Kamerunie.

 

Drugi zaś cel był bardziej ewangelizacyjny, ponieważ ponad 95% publikacji było o charakterze religijnym. Gdy po tych dwóch dniach, które pierwotnie przeznaczyliśmy na nasz kiermasz, ksiądz proboszcz zezwolił nam na jego kontynuowanie: od poniedziałku do piątku, to postanowiliśmy pozostawić tylko skarbonkę z napisem: „Wrzuć na Misje pieniążka i zabierz sobie książka”. Na czterech stołach, przez te 5 dni, pozostawiliśmy jeszcze szereg ciekawych pozycji, które wierzymy, iż pozwolą spędzić ludziom miłe i ciekawe chwile w jesienne wieczory, przy okazji zaspokajając duchowy głód, a my dodatkowo pozyskaliśmy kolejne pieniądze, które zaraz przekazaliśmy na założony cel. Wszystkim darczyńcom składamy wielkie Bóg zapłać.

 

Zainteresowanym, jak pozyskać książki na podobne kiermasze, służymy radą i zapraszamy do kontaktu.

 

Andrzej Stanik - Wesoła