W Opolu Dzień Wesoły
W Opolu Dzień Wesoły

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Opola i wielu innych miast Polski przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegorocznemu Orszakowi towarzyszyło hasło: „Dzień dziś wesoły”.

 

 

Wydarzenie to obecne jest w naszym mieście już od dziewięciu lat. W tym roku, w stolicy naszego regionu po raz pierwszy w orszaku niesiona była kopia obrazu Matki Bożej Opolskiej – głównej patronki miasta. Ikonie towarzyszyły Dzieci Maryi z parafii katedralnej oraz parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obie te grupy są prowadzone przez Siostry Służebniczki.

 

To wyjątkowe wydarzenie miało związek z ogłoszonym Rokiem Jubileuszu Diecezji Opolskiej, która w tym roku obchodzi swoje 50-te urodziny.

 


W ulicznych „Jasełkach” uczestniczyło bardzo dużo dzieci, młodzież, a także rodziny i seniorzy. W tym radosnym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć także naszej wspólnoty, która w komplecie podążała za gwiazdą betlejemską ulicami miasta, by dając świadectwo radosnej wiary ostatecznie oddać pokłon, razem z Trzema Mędrcami - Nowonarodzonemu Jezusowi, który u boku Świętej Rodziny czekał na nas na Opolskim Rynku. Orszakowi towarzyszył śpiew kolęd prowadzony przez scholę oraz orkiestrę młodzieżową z parafii św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach.

 


Orszak Trzech Króli to rodzinne święto, które pobudza nas do zastanowienia się nad tym: Kto jest królem naszego życia? Dokąd i za kim podążamy? Dodaje nam również mocy do okazywania świadectwa życiem , że to właśnie Jezus Chrystus jest Światłością, ku której nieustannie zmierzamy i chcemy się nią dzielić z innymi.

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich z Orszaku Trzech Króli w Opolu
Siostry ze wspólnoty w Opolu 1