W wakacje pamiętamy o Bogu
W wakacje pamiętamy o Bogu

W dniu 04.07.2015r. w sobotnie upalne popołudnie nasza rogowska Wspólnota Rodziny Bł. Edmunda zorganizowała na rozpoczęcie wakacji  dla  „Edmundowych dzieci” spotkanie w parku "Dąbki”.

 

Ze względu na bardzo wysoką temperaturę  w tym dniu zaplanowane ognisko zamieniliśmy na grilla, żeby było bezpieczniej dla nas wszystkich.  Hasło  naszego spotkania brzmiało: "W wakacje pamiętamy o Panu Bogu ". Wszystkie gry i zabawy nawiązywały do tego, aby w wakacje nasze myśli i  czyny były skierowane ku Bogu. Same nazwy zabaw np.: „Droga do nieba”, nawiązywały do konkretnych czynów jakie można robić w czasie wakacji, aby przybliżyć się do Boga i aby o Bogu nie zapominać. „Co mogę zrobić dla Jezusa w czasie wakacji? Co mogę zrobić dla Maryi w czasie wakacji?” to jedne z pytań zadawanych w czasie rywalizacji zagadkowej. Rywalizacja to nie tylko pytania, to także rywalizacja zręcznościowa jak tytułowa „droga do nieba”, wspólne biegi do” niebieskiej mety”, kiedy jesteś połączony z twoim współtowarzyszem czerwoną kokardką za nogę. To nie takie proste znaleźć wspólny rytm, aby nie upaść i dobiegnąć szczęśliwie do „niebieskiej mety”. Były także zgadywanki dotyczące praktycznych zajęć np. rozpoznawanie owoców przyniesionych na spotkanie z naszych ogrodów, powiemy krótko, że dla dzieci to nie była prosta sprawa, jak by się mogło wydawać. Mimo upału dzieci pokazały kolejny raz, że młodość ma swoje niesamowite zasoby sił. Oczywiście, aby tych sił nie zabrakło był wspólny grill, soki, owoce i inne przekąski oraz wspólny śpiew,  który w naszej rogowskiej wspólnocie zawsze musi być i to obowiązkowo przy akompaniamencie gitary.  Hitem całego spotkania była  piosenka przygotowana przez s.M. Leonissę pt.: „W przyjaciół gronie”, którą tańczyliśmy na wzór greckiej zorby. Kiedy nadeszła wieczorna godzina i powinniśmy zakończyć nasze spotkanie, to dzieci nawet nie miały zamiaru wracać do domu. Taki to szczęśliwy czas darowania radości najmniejszym w myśl bł. Edmunda aż chce się powtórzyć:


„Wieczorem do modlitw moich zwyczajnych dodałem serdeczne modły dziękczynne za dzień tak szczęśliwie spędzony, w którym mi Bóg tyle miłosierdzia i swej Opatrzności okazał”

Ewa B.