Wakacje z Bogiem
Wakacje z Bogiem

W dniach od 18 do 23 lipca 2022 roku odbywały się Wakacje z Bogiem, zorganizowane dla dzieci, w klasztorze w Zborowskiem. Temat tegorocznych zajęć dotyczył Różańca, a inspiracją do tego była beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca.

 

Jak co roku był to intensywny czas, wypełniony modlitwą, piosenką, zabawą, pracą w grupach. Zawsze chcemy, aby w głowach dzieci zostało nie tylko wspomnienie beztroskich chwil, ale także jakieś konkretne przesłanie, informacja. Niezależnie też od tematyki spotkań przypominamy sobie postać bł. Edmunda Bojanowskiego, opiekuna dzieci. Każdy dzień miał podobny schemat, co wprowadzało pewną stabilizację, nie było jednak mowy o nudzie, ponieważ codziennie zdobywaliśmy nową wiedzę i umiejętności, m.in. wykonując prace plastyczne. Na zakończenie odbył się turniej różańcowy, a także zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

 


Niezmiernie cieszy fakt, że z roku na rok nie maleje liczba uczestników naszych Wakacji z Bogiem, a wręcz przeciwnie, jest coraz więcej chętnych. Chwile spędzone w zaciszu klasztornego ogrodu są wartościowe zarówno dla dzieci, jak i dla nas, przygotowujących i prowadzących zajęcia. Szczególnie w dzisiejszym świecie, gdy pędzimy do przodu jak na szalonej karuzeli, zanurzeni wręcz w wirtualnym świecie, na nic nie mając czasu, doceniamy to, że człowiek chce spotkać się z człowiekiem, porozmawiać, “poświęcić” czas, wspólnie pobyć z Bogiem i z drugą osobą.

 

Dziękuję siostrze przełożonej M. Serafii za gościnę i otwarte serce, s. Edycie i s. Weronice za wspólne prowadzenie zajęć.

 

Katarzyna Koza
Lubecko-Zborowskie