Wspólne kolędowanie
Wspólne kolędowanie

Kolędowanie u Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w domu generalnym we Wrocławiu.

 

 

Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie na wspólne kolędowanie w klasztorze sióstr służebniczek, które odbyło się w dniu 4 stycznia 2024 r.

Na spotkaniu czuliśmy się jak jedna rodzina: dzieci z ochronki, dzieci szkolne, rodzice dzieci, członkowie Stowarzyszenia „Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego” oraz wszyscy inni, którzy odpowiedzieli na zaproszenia Sióstr Służebniczek. Siostry serdecznie nas witały i wraz z nami przeżywały ten czas, co pozwoliło na doświadczenie głębokiej więzi duchowej.

 

Po cichej adoracji s.M. Rafała Kopeć i p. Bartłomiej Nowicki, przy dźwiękach gitary, rozgrzali nasze głosy. Kolędowaniu towarzyszyły teksty biblijne, przewodnim był fragment z Ewangelii św. Jana:

 

Na początku było Słowo
A Słowo było u Boga
I Bogiem było Słowo
Ono było na początku u Boga
Wszystko przez Nie się stało
A bez Niego nic się nie stało
Z tego co się stało
W Nim było życie
A życie było światłością ludzi
A światłość w ciemności świeci
I ciemność jej nie ogarnie.

 

Następnie s.M. Laureta Turek poprowadziła rozważania o Bożym Narodzeniu. Przekazywane treści pozwoliły nam wejść w ducha Ewangelii i na nowo doświadczyć piękna Boga, który z miłości do człowieka stał się jednym z nas! Można powiedzieć, że było nam dane doświadczyć z wewnętrzną mocą Jego ubóstwa i bogactwa zarazem; Jego słabości i mocy; Jego odwiecznej Stwórczej potęgi i bliskości. Na zakończenie siostra przytoczyła fragmenty z Dziennika bł. Edmunda, z których mogliśmy poznać, jak on przeżywał czas Bożego Narodzenia.

 

Tego wieczoru wzrosło w nas poczucie wspólnoty Kościoła oraz doświadczenie naszej wiary. Za przykładem bł. Edmunda Bojanowskiego możemy się uczyć ufności Bogu i miłości do każdego człowieka. Spotkanie to pogłębiło również więź duchową z siostrami służebniczkami, które wychodzą do nas z otwartymi sercami. Po duchowej refleksji zostaliśmy zaproszeni do stołu, na poczęstunek. Misternie wypiekane przez siostry świąteczne słodkości nie miały sobie równych!

 

W imieniu wszystkich uczestników pragniemy bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim M.M. Dąbrówce Augustyn, przełożonej generalnej Zgromadzenia, która z czułością serca okazała nam wiele dobroci i uwagi, oraz wszystkim siostrom służebniczkom za przygotowanie i poprowadzenie wieczoru kolędowego. Podziękowania również dzieciom za ich występ i ich rodzicom.

 

Drogie Siostry, na zewnątrz było deszczowo i zimno, ale wieczór kolędowy sprawił, że klimat spotkania był bardzo ciepły i radosny. Dziękujemy za modlitwę, rozmowy, otrzymane dobro… za wspólnie spędzony czas oraz za doświadczenie piękna wspólnoty Kościoła, do której wszyscy jesteśmy zaproszeni.

 

Anna Ulińska