Zakochanie? Miłość? Świat uczuć...
Zakochanie? Miłość? Świat uczuć...

W dniach 14-16 stycznia br. w Domu Prowincjalnym w Warszawie odbyły się Rekolekcje dla dziewczyn, które poprowadził ks. Marek Dziewiecki, znany i ceniony kapłan, doktor psychologii, autor ponad siedemdziesięciu książek z zakresu małżeństwa i rodziny, wychowania, komunikacji międzyludzkiej.

 

Podczas Rekolekcji ks. Marek pomagał dziewczynom odkrywać i rozumieć, czym jest, a czym w rzeczywistości nie jest mądra, prawdziwa i wymagająca miłość. Rozpoczął od wyjaśnienia różnicy między zakochaniem, a miłością. W dalszej części tłumaczył, iż tylko czystość może być gwarantem miłości. Następnie wskazał także na zagrożenia w miłości, takie jak między innymi egoizm i różnorakie uzależnienia. Wieczorem, była możliwość zadawania pytań, którym nie było końca. Co wskazuje, jak ważnym tematem są relacje, związki, świat uczuć i ich przeżywanie i jak istotne jest też kształtowanie w młodych właściwego pojęcia miłości i czystości.

S.M. Liliana

 

Poniżej przekierowanie na poszczególne konferencje,

które ks. Marek wygłosił w czasie naszych rekolekcji.

 

Życzymy wszystkim słuchającym tych treści

umocnienia na drodze miłości i czystości! 

 

Od zakochana do miłości>>>

Czystość gwarancją miłości>>>

Egoizm, uzależnienia i inne zagrożenia miłości>>>

Pytania>>>

 

 

 

Oto kilka świadectw uczestniczek tych dni:

 

Bardzo poruszyła mnie tematyka rekolekcji. Dość mało mówi się o kwestii czystości czy budowaniu relacji. W czasie konferencji starałam się słuchać i często wydawało mi się jakby Ksiądz mówił konkretnie o moim życiu. Często się denerwowałam, bo gdy po raz kolejny słyszałam „rzuć to” nie zawsze umiałam to pokornie przyjąć. Nie uważam tego jednak za nic złego, prawda nie zawsze przecież musi być łatwa i przyjemna, często dotyka, złości, ale na koniec i tak okazuje się być poruszonym słusznym wyborem. Widzę efekty rekolekcji w swoim życiu, chociaż nie zawsze jest łatwo to cieszę się, iż miałam możliwość o tym posłuchać. Polecam każdemu kto szuka (i kto znalazł, też).
Wiktoria

 

Bardzo mile wspominam czas rekolekcji. Ks. Marek Dziewiecki bardzo precyzyjne przedstawił głoszone przez siebie treści, co pozwoliło mi usystematyzować wiedzę na tematy poruszane podczas konferencji. To był naprawdę owocny czas, wiele mądrych, pomocnych treści, dużo wsparcia. Dziękuję!
Kinga

 

Uczestnictwo w konferencjach prowadzonych przez Księdza Marka Dziewieckiego było ciekawym przeżyciem. Bardzo podobał mi się sposób ich prowadzenia, ponieważ przedstawiane były konkrety, dzięki czemu zapamiętałam więcej niż myślałam. Uświadomiłam sobie wiele wartościowych rzeczy które na pewno przydadzą mi się w życiu i pomogą dokonać wiele ważnych decyzji.
Ula

 

Konferencje, które prowadził Ksiądz Marek Dziewiecki były ciekawe i dały mi nowe spojrzenie na pewne sprawy. Nie ze wszystkim się zgadzałam, ale to pozwoliło mi spojrzeć na przedstawiane tematy z innej perspektywy. Te konferencje były dla mnie interesującym doświadczeniem i skłoniły mnie do różnych refleksji i przemyśleń.
Natalka

 

To było dla mnie jak grom z jasnego nieba. Przyjechałam na poranna konferencję, a zostałam do samego końca- wyszłam po 21:00. Wydaje mi się, ze fakt ten jest bardzo wymowny:) Słowo hipnoza jest odpowiednie. Przez cały dzień nie myślałam o żadnej sprawie niezwiązanej z tematyką wykładana przez ks. Marka (na co dzień borykam się z nieskończonością myśli miłych i natrętnych, jednym słowem myślotok). Czułam ze słowa, każde zdanie są w punkt do mojego życia własnej teraz, jakby ktoś mówił je specjalnie do mnie, a ten ktoś znał moje życie tak dobrze jak gdyby siedział w moim ciele i przeżywał na wpół ze mną te sytuacje. Uczucie nie do opisania. Niektóre rzeczy już wiedziałam, ma większość spraw patrzyłam zupełnie z innego perspektywy. W skrócie doznałam wczoraj czegoś nadzwyczajnego. Otóż, to tak jakby ktoś zamknął wszystkie moje dotychczasowe ścieżki myślenia w zamian stworzył nowe. W konsekwencji opowiadane historie, wskazówki o porady kierowane do nas dziewcząt docierały w inny sposób, a na swoje przeżycia spojrzałam w innym świetle i co najważniejsze- nareszcie w świetle. Długo można by pisać. Jedno się liczy jestem wdzięczna Bogu, ze „przypadkiem” pojawiłam się na rekolekcjach ks. Dziewieckiego o zakochaniu i miłości w idealnym czasie w swoim życiu, czyli nie za wcześniej, ani za późno. Dziś rano, gdy obudziłam się po raz pierwszy od dawna poczułam spokój i z radości roześmiała się na głos. Zrozumiałam, ze On jest przy mnie, zsyła znaki i sprowadza ludzi do mojego życia, wtedy kiedy ja tracę nadzieję i chcę się poddać, właśnie wtedy On walczy o mnie jeszcze silniej. Dziś to poczułam...poczułam, ze jestem na tyle hojnie obdarzona, ze najzwyczajniej nie wypada mi Go zawieźć.

Kinga

 

Bardzo owocny czas, szczególnie kiedy trwasz w związku, lub kiedyś byłam to odpowiedziałam na mnóstwo pytań które miałam w myślach, albo które trzeba było zadać podczas rekolekcji i szczerze sobie odpowiedzieć. O niektórych rzeczach się nie mówi na głos w rodzinach, uważam że powinno się mówić i podchodzić do sprawy poważnie, tłumacząc dlaczego warto zachować czystość do małżeństwa. Dziękuje za ten czas i mam nadzieje że uda się powtórzyć ;)
Arina

  

 

 

 

NIECH BÓG, KTÓRY JEST MIŁOŚCIĄ,

BĘDZIE UWIELBIONY

ZA TEN CZAS WSPÓLNYCH REKOLEKCJI