Projekt na sesję formacyjną dla nowicjatu
Projekt na sesję formacyjną dla nowicjatu

 

 

 

 

Drodzy Przyjaciele Misji !

 

Pozdrawiam serdecznie z Kamerunu z domu nowicjatu w Ngaoundéré.
W ramach mini projektów Zgromadzenia zwracam się z prośbą do Was, Dobrodzieje Misji o wsparcie naszych domów formacyjnych. Rozwój Zgromadzenia w Kamerunie zależy od nowych powołań. Osoby wstępujące do Zgromadzenia potrzebują czasu na formację i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach. Poszczególne etapy w czasie formacji wymagają wielu inicjatyw. Jedną z nich jest organizowanie sesji formacyjnych. Odbywają się one w ramach spotkań nowicjatów z różnych Zgromadzeń żeńskich, które mają zazwyczaj od jednej do trzech nowicjuszek i z jednym zgromadzeniem męskim Misjonarzy Oblatów OMI, ponad 20 nowicjuszy. Daje to młodzieży zakonnej możliwość wymiany doświadczeń w dużej wspólnocie. Koszt sesji zależy od ilości osób na poszczególnych etapach formacyjnych.

 


W tym roku mamy dwie siostry nowicjuszki. W ciągu roku uczestniczymy w 11 sesjach formacyjnych i w rekolekcjach ignacjańskich.

Trzeba więc opłacić:
• Podróż,
• Noclegi,
• Wyżywienie,
• Osobę prowadzącą.

Całość kosztów na jeden rok wynosi 1 500 000 F CFA. Po przeliczeniu: 2 300 €.

 

Jednocześnie pragnę poinformować, że sesje formacyjne odbywają się na przestrzeni całego roku pastoralnego (od października do lipca), tak więc rozliczenie szczegółowe może być udostępnione na koniec danego roku formacyjnego.

 

Zwracając się z serdeczną prośbą o wsparcie etapu formacyjnego jakim jest nowicjat, z całego serca dziękuję i zapewniam o modlitwie każdego dnia za naszych dobrodziejów.

 

Z modlitwą i wdzięcznością
s.M. Izabela Hasler
mistrzyni nowicjatu

 

W czasie spotkania formacyjnego

 

Siostry nowicjuszki naszego Zgromadzenia