Dla Chrystusa
Dla Chrystusa

Całkowite oddanie się Chrystusowi jest źródłem duchowej płodności, która uzdalnia do miłowania w Bogu wszystkich ludzi i poświęcenia się w służbie bliżnim.

Konstytucje 30

 

Czystość to nie tylko „nie” dla wielu spraw, tymczasem czystość to przede wszystkim „TAK ”dla Chrystusa z którego wypływa „nie”! Człowiek wezwany do ślubowania czystości, jest zaproszony by stać się umiłowaną perłą, pięknym kwiatem w reku Boga. Ślub ten pozwala trzymać nasze ramiona i serce stale otwarte, by nigdy nie zamknąć ich na objęcia tylko dla niektórych. Dzięki temu oddaniu rozwijamy w sobie dar macierzyństwa duchowego, czyli budzić ludzkie serca do życia w Kościole świętym - dla Chrystusa poprzez głoszenie Słowa Bożego.

 

sM. Marietta Polak

Poprzednia
Z Konstytucji Sióstr Służebniczek NMP NP
17 z 31
Następna
Dysponować Do każdego i każdejUwielbienieZ naszych Konstytucji Nie szukać swegoMiejsce wyznaczone przez BogaParadoks życia z BogiemUbóstwo sprawia cudaTrwale i bezpiecznieWyrzeczenieMisjonarkaJedyne dobroPrzebaczenieMiłość wzajemnaDawać siebieŹródło życiaDla ChrystusaSłuchaj IzraeluWiernośćZanurzenie w BoguPrzewodniczkaNie ma innej drogiZ BogiemModlitwaDrugi człowiekWspólnota drogąPrawdziwa służbaŻyć we wspólnocieUbóstwoOfiaraChrystus Sługa