Zanurzenie w Bogu
Zanurzenie w Bogu

Przez chrzest św. dokonało się nasze wszczepienie w Chrystusa i Jego Mistyczne Ciało. Jako nowe stworzenie zostałyśmy poświęcone Bogu i wezwane do miłości, której osiągnięcie w stopniu doskonałym oznacza chrześcijańską świętość.

Konstytucje 18

 

Człowiek z natury potrzebuje do kogoś przynależeć, i dopóki nie zaspokoi tej potrzeby nie będzie do końca spełniony. Będzie odczuwał pustkę i poszukiwał czegoś, co wypełni ową przestrzeń. W Piśmie Świętym czytamy: „zanim ukształtowałem cię znałem cię…”. Ta cudowna wiadomość raduje serce. Zanim się człowiek pocznie już jest w relacji z Bogiem, który jest samą Miłością. W dniu sakramentu chrztu św. dokonuje się konsekracja, nasze poświęcenie Bogu, zanurzenie w Chrystusie i wezwanie do miłości. Dzięki temu świętość jest dla każdego, jest w zasięgu ręki. Od tego momentu nasze życie jest ukryte w Bogu, zanurzone w oceanie Bożej Miłości. Potem dorastamy, dojrzewamy i nieustannie stajemy przed faktem co mam wybrać, jaką drogę i jaką podjąć decyzję? Miłość i świętość jest to zadanie i zaproszenie skierowane przez Boga do każdego człowieka. Jest również szczególne wezwanie , bardzo osobiste. Kto usłyszał ten głos „Pójdź za Mną”, jest zaproszony, aby nowym aktem dążyć do miłości doskonałej, aby swoje życie całkowicie oddać i poświęcić na wyłączność Bogu za przykładem Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego. W ten sposób dochodzi do pełniejszego rozwoju konsekracji dokonanej na chrzcie św. od tej chwili taka osoba już wie do kogo należy, ku czemu zmierza i co ma w życiu czynić. Nie musi też mieć obawy, że zostanie sama, odrzucona albo niepotrzebna. Dopóki będzie wiernie trwać w Bogu, jak latorośl w winnym krzewie, jej życie będzie nieustannie się rozwijać i wydawać obfite owoce miłości. Mając serce niepodzielnie oddane Bogu można w pełni żyć, nieustannie się rozwijać i stawać się człowiekiem coraz bardziej wolnym i szczęśliwym i pięknym. Bo jak mówił bł. Edmund Bojanowski: „życie piękne ma człowiek wtedy, kiedy jest otwarty na Boga”.

 

sM. Lidia Białkowska

Poprzednia
Z Konstytucji Sióstr Służebniczek NMP NP
20 z 31
Następna
Dysponować Do każdego i każdejUwielbienieZ naszych Konstytucji Nie szukać swegoMiejsce wyznaczone przez BogaParadoks życia z BogiemUbóstwo sprawia cudaTrwale i bezpiecznieWyrzeczenieMisjonarkaJedyne dobroPrzebaczenieMiłość wzajemnaDawać siebieŹródło życiaDla ChrystusaSłuchaj IzraeluWiernośćZanurzenie w BoguPrzewodniczkaNie ma innej drogiZ BogiemModlitwaDrugi człowiekWspólnota drogąPrawdziwa służbaŻyć we wspólnocieUbóstwoOfiaraChrystus Sługa