Trwale i bezpiecznie
Trwale i bezpiecznie

Nasze dobrowolne posłuszeństwo jest wyrazem całkowitego poświęcenia naszej woli Bogu, przez co trwale i bezpiecznie jednoczymy się z Jego zbawczą wolą.

Konstytucje 50

 

Ten, kto całkowicie poświęcił swoją wolę Bogu, żyje – rozumiejąc po ludzku – w nieustannej NIEPEWNOŚCI, bo przecież „niezbadane są wyroki Boże” jak mówią niektórzy. Jednak jeśli żyję autentycznie w miłości Bożej, a moje posłuszeństwo z tej miłości wypływa, wtedy niepewność jutra przemienia się w nieskończone zaufanie.

 

 „Trwale i bezpiecznie” znaczy, że nieodwołalnie i na zawsze. Oznacza to więc, że będąc posłuszna Bogu wybieram PEWNOŚĆ zbawienia, pewność tego, że kiedyś będę na całą wieczność z Bogiem. Jeśli jestem wierna Jego woli już tu, na ziemi, wtedy nie muszę czekać, aż do tego „kiedyś” – bo już TU I TERAZ jestem zjednoczona z Jego Wolą czyli z Bogiem samym.

 

„Trwale i bezpiecznie” nie mogę jednak pojmować w kategoriach całkowicie i wyłącznie ludzkich. To bezpieczeństwo, które daje mi Bóg nie ma nic wspólnego ze „świętym spokojem”. Prawda jest taka, że ten kto decyduje się oddać swoje życie Bogu, decyduje się na całkowity brak poczucia bezpieczeństwa. Ten, kto odkrył wielkość i wszechmoc Boga, musiał odkryć także małość i zawodność tego, co ludzkie. Ten, kto pokłada całą ufność w Bogu, wie, że nikt i nic innego nie da mu bezpieczeństwa. „Trwale i bezpiecznie” znaczy dla mnie „z miłością większą  niż śmierć i z zaufaniem większym niż strach…” Tym właśnie wg mnie jest posłuszeństwo ślubowane Bogu…

 

sM. Kordiana Pokucińska

Poprzednia
Z Konstytucji Sióstr Służebniczek NMP NP
9 z 31
Następna
Dysponować Do każdego i każdejUwielbienieZ naszych Konstytucji Nie szukać swegoMiejsce wyznaczone przez BogaParadoks życia z BogiemUbóstwo sprawia cudaTrwale i bezpiecznieWyrzeczenieMisjonarkaJedyne dobroPrzebaczenieMiłość wzajemnaDawać siebieŹródło życiaDla ChrystusaSłuchaj IzraeluWiernośćZanurzenie w BoguPrzewodniczkaNie ma innej drogiZ BogiemModlitwaDrugi człowiekWspólnota drogąPrawdziwa służbaŻyć we wspólnocieUbóstwoOfiaraChrystus Sługa