Chrystus Sługa
Chrystus Sługa

Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny przez profesję oddajemy się Bogu i zobowiązujemy do wierniejszego naśladowania Chrystusa, który ogołocił samego siebie, przyjmując postać sługi (Flp 2, 7).

Konstytucje 2

 

Jako siostry Służebniczki chcemy naśladować Jezusa w Jego pokornym i cichym pochylaniu się nad potrzebami drugiego człowieka. Dostrzec kogoś obok mnie, nie przejść obojętnie i wyciągnąć do niego rękę to zapalić jeszcze jedną gwiazdę na niebie. Uśmiechnąć się do napotkanego na drodze bliźniego to dać nową nadzieję i obudzić do życia to co w nas umarło. Podarować komuś czas to sprawić, że chwila nabiera nowego sensu i znaczenia. Kroczyć za Jezusem to wstępować w Jego ślady i uczynić je swoimi. A to wszystko po to, by doświadczyć Jego bliskości i zawsze wiernej obecności.
Jezus przyjął postać Sługi. Być sługą to stale mieć oczy i serce otwarte, to ciągle szukać i zawsze dawać; i wciąż na nowo odkrywać, że najlepszą drogą jest ta, gdzie kończy się mój horyzont, a otwiera się przestrzeń serca kogoś obok mnie. Jezus stał się Sługą dla wszystkich i zaprasza, bym ja była służebniczką dla tych, których On mi daje. Wystarczy tylko jeden krok, by wyjść w kierunku człowieka…a wtedy pojawi się prawdziwa radość, głęboki pokój i szczęście, którego świat dać nie może… Bo tylko w spotkaniu z innym mam szansę spotkać się z Tym, dla którego żyję!

 


sM. Serafia Szymik

 

Poprzednia
Z Konstytucji Sióstr Służebniczek NMP NP
31 z 31
Poprzednia 31 z 31
Dysponować Do każdego i każdejUwielbienieZ naszych Konstytucji Nie szukać swegoMiejsce wyznaczone przez BogaParadoks życia z BogiemUbóstwo sprawia cudaTrwale i bezpiecznieWyrzeczenieMisjonarkaJedyne dobroPrzebaczenieMiłość wzajemnaDawać siebieŹródło życiaDla ChrystusaSłuchaj IzraeluWiernośćZanurzenie w BoguPrzewodniczkaNie ma innej drogiZ BogiemModlitwaDrugi człowiekWspólnota drogąPrawdziwa służbaŻyć we wspólnocieUbóstwoOfiaraChrystus Sługa