Miejsce wyznaczone przez Boga
Miejsce wyznaczone przez Boga

Zgromadziła nas w jedno miłość Chrystusowa, abyśmy mogły najskuteczniej realizować zadania, które nam Bóg powierzył w Zgromadzeniu.
Konstytucje 78


Jeżeli Bóg postawił nas w takim, a nie innym miejscu, jeśli zgodnie z Jego wolą znalazłyśmy się w takiej, a nie innej wspólnocie, to widocznie wiedział, że to jest dla nas dobre i miał w tym jakiś cel. Sztuką jest odnaleźć swoje miejsce tam, gdzie nam Bóg wyznaczy.


Czy można z tylu różnych osób, z tak odmiennymi charakterami i temperamentami stworzyć jakąś całość, jedność? Po ludzku – nie, nie jest to możliwe. Skoro jednak zostałyśmy powołane przez tego samego Boga, skoro Jemu służymy i Jego chcemy miłować, to właśnie ta miłość jest czymś, co łączy, co zbliża nas do siebie, a tym samym do Boga.


To tak trochę jakbyśmy stały w kręgu, pośrodku którego stoi Bóg. Gdy jednocześnie robimy krok do przodu, zbliżamy się nie tylko do siebie, ale i do środka, do Boga. Im bliżej jesteśmy środka, tym krąg jest ciaśniejszy, mocniejszy. I tu jest „przepis” na mocną i trwałą wspólnotę. Należy iść do Boga, ale nie w pojedynkę, lecz wspólnie z innymi, z tymi, którzy są nam dani na ten konkretny czas. Chodzi o to, aby w tym obecnym czasie odnaleźć swoje miejsce. Nie kiedyś… i gdzieś…

 

s.M. Hanna Hrytsyshyn

Poprzednia
Z Konstytucji Sióstr Służebniczek NMP NP
6 z 31
Następna
Dysponować Do każdego i każdejUwielbienieZ naszych Konstytucji Nie szukać swegoMiejsce wyznaczone przez BogaParadoks życia z BogiemUbóstwo sprawia cudaTrwale i bezpiecznieWyrzeczenieMisjonarkaJedyne dobroPrzebaczenieMiłość wzajemnaDawać siebieŹródło życiaDla ChrystusaSłuchaj IzraeluWiernośćZanurzenie w BoguPrzewodniczkaNie ma innej drogiZ BogiemModlitwaDrugi człowiekWspólnota drogąPrawdziwa służbaŻyć we wspólnocieUbóstwoOfiaraChrystus Sługa